Lino savybės ir priežiūra

Linas

Linas yra aukštas, šiaudo pavidalo pluoštinis augalas, stiebas status iki 150 cm. Audiniai iš lino yra stiprūs ir atsparūs trūnėjimui. Svarbiausia, kad tai yra visiškai ekologiškas produktas, kuris gamtai nedaro jokios žalos.

Audiniai iš lino yra vieni seniausių pasaulyje. Palestinoje ir Egipte linų pluoštas buvo gaminamas 4-5 tūkstantmetyje prieš mūsų erą. Egiptiečiai iš lininio audinio siuvo rūbus, bures, naudojo maldų, aukojimų metu bei mumifikuojant Egipto faraonus. Lietuvių liaudyje linas buvo laikomas šventu augalu, jis buvo minimas pačiose seniausiose Lietuvių liaudies dainose. Trumpiau tariant linas yra elegantiškas, patvarus, ekologiškas ir ilgalaikis natūralus audinys, kurį labai patogu dėvėti.

Lino savybės

Linas turi daugybę privalumų, tačiau čia išvardinsime keletą mūsų nuomone pagrindinių lino savybių.

Linas iš visų audinių sudaro geriausią mikroklimatą odai. Audinys yra laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą. Linas nepakeičiamas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą, o žiemą maloniai šildo.
Lino pluoštas gali sugerti 20 % savo svorio ir nebūti šlapias. Tai svarbi savybė ne tik virtuvės, vonios gaminiams bet ir rūbams, kadangi oda mažiau prakaituoja ir nešunta. Tai labai aktualu žmonėms kurie turi jautrią odą arba yra linkę į egzemą.
Audinys atsparus statiniam elektros krūviui. Linas per pusę sumažina radiacijos daromą poveikį ir apsaugo organizmą nuo ultravioletinių spindulių.
Tai ekologiškas audinys! Linas yra beatliekis produktas, gamtai ir ekologijai nedaro jokio žalingo poveikio. Visi gaminiai, kurie pagaminti iš šio audinio yra biologiškai skylantys.
Linas turi antibakterinių savybių, yra laidus orui, tinka alergiškiems žmonėms.
Audinys yra 3 kartus stipresnis ir 5 kartus atsparesnis trinčiai nei medvilnė.

Lino priežiūra

Pradėkime nuo to, kad lino priežiūra nėra tokia sudėtinga, kaip daugeliui atrodo. Tačiau, paminėsime keletą pagrindinių taisyklių, kurių laikantis Jūsų lininiai gaminiai išliks ilgaamžiai ir kokybiški.

Skalbimas

Lininiai gaminiai gali būti skalbiami rankomis arba skalbimo mašina. Skalbti rekomenduojama vėsiame 30 C temperatūros vandenyje, tausojančiu režimu, atskirai nuo kitų skalbinių naudojant skalbiklį, kurio sudėtyje nėra balinančių komponentų. Taip pat nerekomenduojami chloro turintys balikliai, kadangi jie gali sugadinti audinio struktūrą. Esant galimybei visada rekomenduojama skalbti minkštame vandenyje. Niekada kartu neskalbkite tamsių ir šviesių audinių. Jeigu skalbiate mašina, neperkraukite jos, kad gaminys galėtu laisvai judėti. Priešingu atveju jis gali susiglamžyti arba tapti dryžuotas.

Džiovinimas

Džiovinimas galimas tiek natūraliu būdu, tiek džiovyklėje žemoje temperatūroje, švelniu („delicate”) rėžimu. Esant galimybei visada rekomenduojame rinktis natūralų džiovinimo būdą. Išskalbtą ir nestipriai nugręžtą audinį džiovinti pakabintą leidžiant vandeniui nubėgti arba džiovinti patiesus horizontaliai. Atkreipiame dėmesį, kad linas džiūsta labai greitai, todėl svarbu jo neperdžiovinti ir nedžiovinti saulėje, kadangi vėliau bus sunku išlyginti. Jeigu gaminius džiovinate džiovyklėje juos reikia ištraukti tuomet kai jie dar nėra visiškai išdžiuvę.

Lyginimas

Linas natūraliai glamžosi ir tai viena gražiausių savybių, kuri atskleidžia jo natūralumą. Linui būdingos raukšlės parodo jo autentiškumą ir kokybę. Mes – rekomenduojame lininių gaminių nelyginti visai. Taip bus išlaikomas audinio minkštumas, natūralumas ir purumas. Tačiau, jeigu Jūs vis tik norite lyginti savo lininius gaminius darykite tai kol jis vis dar šiek tiek drėgnas. Geriau išsilygins o ir papildomai drėkinti nereikės. Lyginkite iš blogosios pusės, taip apsaugosite lino paviršių nuo blizgesio ir spalvos blukimo.

Lino laikymas

Prieš sandėliuojant įsitikinkite, kad gaminiai visiškai išdžiūvę! Geriausia laikyti lininius gaminius sausoje ir vėsioje patalpoje toliau nuo tiesioginės saulės spindulių. Rekomenduojama nelaikyti plastikiniuose maišuose! Retkarčiais leisti audiniui pabūti gerai vėdinamoje patalpoje.Po kiekvieno skalbimo lino audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus.